Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Kliknutím na tlačítko „Povolit“ souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.
Postřehy

Oborové články

Čas od času zde publikujeme články a postřehy z oblasti analýzy. Vzdělávejte se spolu s Beanz!

Dotační program JSEM V KURZU

Projekt Jsem v kurzu

26.9.2023

Dotační program JSEM V KURZU

Nabídky a informace
Pracovní trh se neustále mění. Nezmeškejte příležitost a navštivte naše nejprodávanější IT kurzy. Zvyšte svoji odbornost a rozšiřte svou znalost v profesní oblasti.
Proč dělat prototypy

Slávek Rydval

31.1.2023

Proč dělat prototypy

Business analýza
Prototypování je jedna z mnoha technik pro hledání, zpřesňování a validaci požadavků. Jedná se o iterativní postup, během kterého se může například na základě uživatelské zkušenosti omezené skupiny lidí upravovat, měnit či dokonce zahazovat libovolný požadavek.
Jak probíhají vaše revize požadavků?

Slávek Rydval

8.2.2023

Jak probíhají vaše revize požadavků?

Business analýza
Revize je mocná technika používaná business analytiky především k tomu, aby se zadavateli prošli zaznamenané požadavky a odsouhlasili si jejich znění. To je činnost velmi nudná. Není tvůrčí. Pokud tytéž požadavky revidujete potřetí, počtvrté, popáté, tak zákonitě slabší jedinci usínají, silnější dávají najevo nezájem a leští displeje telefonů či na noteboocích vyřizují korespondenci.
A proč?

Slávek Rydval

8.2.2023

A proč?

Business analýza
Ve své praxi business analytika a solution architekta se setkávám se dvěma skupinami lidí: jedni, co chtějí vědět, proč zadavatel chce to, co chce, a druzí, kterým je to putna. Zajímavé na tom je to, že jen těžko lze najít někoho, kdo by stál někde mezi těmito póly. Je to prostě Losna, nebo Mažňák. Průnik nulový, fuzzy množiny zde použít nelze.
Sparx EA a vnořování prvků v ArchiMate

Slávek Rydval

8.2.2023

Sparx EA a vnořování prvků v ArchiMate

Sparx Enterprise Architect
Jazyk ArchiMate nabízí pro prvky spojené strukturální vazbou dvojí zobrazení. Jednak je to umístěním prvků vedle sebe s uvedením konkrétního vztahu a jednak umístěním jednoho prvku v druhém. V následujícím videu ukazuji, jak s tím pracovat ve Sparx Enterprise Architectu.‍‍
Kompozice a agregace

Slávek Rydval

8.2.2023

Kompozice a agregace

UML
Kompozice a agregace se v praxi používají, když chceme v případě binárních asociací zdůraznit princip celku a jeho částí: motor je součástí auta, procesor je součástí počítače, firma je složena z jednotlivých oddělení apod.

Přihlaste se k odběru newsletteru

Chcete, aby vám neunikla žádná novinka z oblasti analýzy? Chcete vědět, kdy bude další konference pro analytiky?

Registrace proběhla úspěšně.
Jejda! Něco se nepovedlo.